;
Czy wiesz, że joga może być skutecznym i istotnym elementem wspierającym leczenie insulinooporności, zaburzeń nastroju, problemów trawiennych i wiele innych?
Dołącz do kursu Joga na lepsze zdrowie i samopoczucie, oraz sprawdź jakie korzyści może Ci przynieść praktyka jogi, ćwiczenia oddechowe i praca ze swoim ciałem.
Kurs opiera się na praktycznych lekcjach - praktykach w stylu vinyasa*, które są przygotowane z myślą o osobach dopiero rozpoczynających przygodę z jogą. Oczywiście, na wspólnych ćwiczeniach skorzystają także osoby, które są jogowymi "adeptami", ponieważ wspólne spotkania na macie to poza aspektem fizycznym, trening dla naszych myśli, serca i ducha. Jeśli chcecie tylko poprawić swoją kondycję to gwarantujemy, że będzie się działo.
*Co to jest vinyasa joga?
Vinyasa joga, to inaczej “medytacja w ruchu”. Jest to płynna praktyka, która łączy się z oddechem i pozwala uelastycznić oraz wzmocnić całe ciało. Skupienie na oddechu pozwala wyciszyć się, odstresować, a płynna synchronizacja z asanami uwalnia napięcia z ciała.
Do wykonania poszczególnych lekcji, potrzebujesz jedynie:
Około 40-45 minutowe lekcje jogi, przeplatane są około 10 minutowym treningiem uważności połączonym z ćwiczeniami oddechowymi (medytacja i pranayama).
Kurs składa się z 10 nagrań praktycznych i nagrania wprowadzającego w tematykę jogi:
Certyfikat: TAK
Uwaga! Obejrzyj wstęp za darmo!
Jeśli nie jesteś pewien/pewna czy joga jest dla Ciebie, możesz bezpłatnie obejrzeć nagranie z rozmowy Dominiki Musiałowskiej z dr n.med. Joanną Róg, która prowadzi niniejszy kurs.
Dowiesz się z niego:
Asia Róg, poza tym, że jest dietetyczką kliniczną i psychodietetyczką, jest także nauczycielką jogi i pilatesu. Jest certyfikowaną nauczycielką vinyasa jogi posiadającą certyfikat nauczycielski Yoga Alliance 200 RYT. Jest związana z jogą od 5 lat. Współpracowała ze szkołą jogi Przestrzeń Dobra w Lublinie. Wierzy, że joga wpływa na samopoczucie, świadomość ciała, a także uczy szacunku, akceptacji i miłości do własnego ciała i świata.
Rozmowa odbyła się w październiku 2022 roku, jako zapowiedź praktyk jogi online (dostępnych w tym kursie), które realizowaliśmy w 2022 roku.
Adiunkt Pracowni Badań Metabolizmu Człowieka Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, współpracownik I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dietetyk. Autorka i recenzentka artykułów w czasopismach naukowych i popularnonaukowych. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma Current Problems of Psychiatry. W swojej pracy badawczej koncentruje się na znaczeniu czynników żywieniowych w zaburzeniach psychicznych, m.in. realizując kliniczne badanie SANGUT Study oceniające efektywność diety i suplementacji probiotycznej w depresji. W wolnych chwilach, jako nauczycielka jogi vinyasa, prowadzi zajęcia ruchowo-oddechowe.